Natalia Ginter

HR Biznes Partnerka
Konsultantka Rozwoju Organizacji

Natalia Ginter - ValuesFirst

Moje doświadczenie zawodowe

Jestem przewodniczką w świecie People & Culture (lub jak ktoś woli, to HR) dla właścicieli małych i średnich firm usługowych.

Posiadam 13-letnie doświadczenie zawodowe, na które składają się 7 lat działań w obszarze HR, a wcześniej 6 lat zarządzania zespołem. Łączę potrzeby biznesu z potrzebami pracowników – miękkie tematy przekładam na biznesowe rezultaty.

Od 3 lat rozwijam markę ValuesFirst, dzielę się wiedzą i refleksjami, pisząc firmowego bloga oraz nagrywając podcast Ludzka Strona Biznesu dla właścicieli małych i średnich firm usługowych.

Jestem twórczynią autorskich programów szkoleniowych dla liderów oraz narzędzi HR-owych. Pomagam liderom budować silne zespoły. Działam też jako OKR Advisor – ponad 6 lat pomagam wdrażać OKR małym i średnim organizacjom jako konsultant.

Dla swoich klientów prowadzę:

 • projekty HR (m.in. opracowywanie założeń polityki HR, budowanie procesów HR i standardów komunikacji),
 • konsultacje 1:1 (szyte na miarę rozwiązania dla Zarządów, Managerów i Liderów),
 • warsztaty i szkolenia (m.in. cykl szkoleń First Time Manager, Metoda OKR, Feedbackowanie w oparciu o NVC),
 • facylitacje (m.in. odkrywanie wartości firmy, wypracowywanie zasad współpracy zespołowej).
Więcej o tym, w jakich obszarach mogę Ci pomóc, znajdziesz w zakładce Oferta

Co mogę dla Ciebie zrobić?

Najczęściej wybieraną przez moich Klientów usługą jest „HR na godziny”. Więcej informacji o tym, jak działa i komu dedykowana jest ta usługa, a przede wszystkim w rozwiązaniu jakich problemów mogę Ci pomóc w ramach „HR-u na godziny” znajdziesz w moim podcaście. Klienci podkreślają moją łatwość w tworzeniu narzędzi i szablonów, które znacznie zwiększają efektywność pracy ich zespołów, a także wysokie kompetencje komunikacyjne. Podkreślają również, że dostarczane przeze mnie rozwiązania i wiedza są przydatne i skuteczne jeszcze długo po zakończeniu naszego projektu. Realizowane projekty zawsze dowożą zakładane rezultaty, o czym świadczy wskaźnik satysfakcji (NPS) na poziomie 92 z ostatnich 3 lat.

Wybrane uprawnienia i certyfikaty

 • Kontraktowanie współpracy w nurcie Analizy Transakcyjnej – Grupa Spotkanie (2023 r.)
 • Analiza Transakcyjna Szkolenie 101 – szkolenie zgodne z wymogami Europejskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej – Grupa Spotkanie (2023 r.)
 • GRCs – udział w procesie (32 godz.) w modelu opracowanym przez Instytut Tavistock w Londynie, skupionym wokół dynamiki procesów grupowych zachodzących w organizacjach (2023 r.)
 • Certyfikowana facylitatorka – Program akredytowany przez International Association of Facilitators – Wszechnica Uniwersytetu Jagiellońskiego (2022 r.)
 • Certyfikowana Konsultantka Insights – Akredytacja do pracy z klientami w oparciu o model Insights Discovery (2022 r.)
Pozostałe uprawnienie i certyfikaty
 • Certyfikowany facylitator Googlowskiej inicjatywy #IamRemarkable (2023 r.)
 • Trening interpersonalny – udział w procesie (43 godz.) z trenerką rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (nr rekomendacji 456) (2022 r.)
 • Train the trainers programu First Time Manager (2020 r.)
 • Certyfikowana Scrum Masterka – Professional Scrum Master I (2018 r.)
 • MBTI Assessment – warsztaty z zakresu doradztwa rozwoju kariery i wyboru ścieżki specjalizacji (2013 r.)
 • Specjalistka ds. wynagrodzeń (kod zawodu 242310) oraz specjalistka ds. kadr (kod zawodu 242307) – Stowarzyszenie Księgowych w Polsce (2012 r.)
 • Rozwój pracowników i organizacji kurs z serii certyfikowanych kursów dla konsultantów rozwoju organizacji pracujących w ujęciu systemowym (2013 r.)
 • Zarządzanie Zasobami Ludzkimi; Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, studia podyplomowe (2013 r.)

Kim jestem?

Występuję w wielu rolach, natomiast w każdej z nich, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym, kieruję się dwoma kluczowymi wartościami:

 • relacje – stawiam na partnerskie relacje – bez Twojego zaangażowania nie mogę dokonać realnej zmiany w Twojej firmie. Pracuję razem z Tobą, a nie tylko dla Ciebie.
 • zdrowie – poświęcam czas i uwagę na świadome decyzje o wyborze swojego odżywiania, regenerowania i wzmacniania. Owocem tych decyzji jest moja wysoka produktywność, witalność i energia.

Moje mocne strony, które zostały potwierdzone przez Gallup Clifton StrengthsFinder i znajdują odzwierciedlenie w moim życiu i pracy to: indywidualizacja, naprawianie, intelekt, harmonia, zbieranie.

Jak moje talenty przekładają się na współpracę z Klientami?

 1. Indywidualizacja – intrygują mnie niepowtarzalne cechy każdej osoby, najskuteczniejsza jestem w pracy z klientem indywidualnym lub niewielkimi zespołami.
 2. Naprawianie – skutecznie identyfikuję obszary do poprawy i proponuję rozwiązania. Wierzę, że w wielu firmach „mikrokorekty tworzą makroefekty”.
 3. Intelekt – ciekawi mnie świat i ludzie, cenię intelektualną dyskusję, przetwarzając informacje pod wieloma kątami, wnoszę głębokie zrozumienie w omawiane kwestie.
 4. Harmonia – szukam obszarów porozumienia, uczę Liderów, w jaki sposób zarządzać konfliktem i jak z niego korzystać.
 5. Zbieranie – pracując ze mną, możesz spodziewać się wielu pytań! Moim sposobem działania jest gromadzenie i przetwarzanie wielu informacji – łączę kropki. Wnoszę do organizacji narzędzia, które ułatwiają wzrost i wydajność oraz dane i informacje, które ułatwiają Zarządom, liderom podejmowanie decyzji.

Zobacz, co klienci mówią o współpracy ze mną

Moje wpisy blogowe

Czy Twoja firma zapewnia warunki do rozwoju?

Czy Twoja firma zapewnia warunki do rozwoju?

Czym jest kultura uczenia się? Czym jest organizacja ucząca się? Czy proces uczenia to tylko szkolenia? W jaki sposób zdiagnozować, czy Twoja firma kreuje środowisko do rozwoju zarówno pracowników jak i samej organizacji? Czym różni się nauczanie od uczenia się i rozwoju….i wreszcie, dlaczego kultura organizacji jest dzisiaj tak bardzo ważna – tego wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Podcast Ludzka Strona Biznesu

#001 – Na czym polega rola HR i kiedy zatrudnić HR w MŚP? 

#001 – Na czym polega rola HR i kiedy zatrudnić HR w MŚP? 

Na czym polega rola HR i kiedy zatrudnić HR w MŚP? Po wysłuchaniu tego odcinka będziesz wiedział na czym polega rola HR oraz jakie sygnały mogą świadczyć o tym, że powinieneś zastanowić się nad tym czy to jest moment na jego zatrudnienie. Tego...

Masz pytanie, szukasz rozwiązań dla Twojej firmy? Umów się na konsultację! ‍🚀