Michał Szendzielorz

michal szendzielorz

Kim jestem?

Zawodowo jestem haerowcem, konsultantem, trenerem oraz facylitatorem. Pracuję w firmie produkcyjnej na stanowisku HR Managera. Pracę na etacie łączę z projektami związanymi z wdrażaniem rozwiązań HR-owych w firmach oraz z prowadzeniem szkoleń, warsztatów i sesji facylitacyjnych.
Prywatnie mąż, ojciec i człowiek pozytywnie uzależniony od ruchu i rozwoju. Dla ciała: biegam, gram w piłkę i tenisa. Dla ducha: poznaję tajniki improwizacji scenicznej i minimalizmu, stale poszukując ciekawych aktywności, które wzbogacają moje doświadczenie.

Kluczowe wartości

Staram się kierować następującymi wartościami:

  • ciekawość- od niej wszystko się zaczyna. Gdyby nie ciekawość to nadal żylibyśmy w jaskiniach. Moim zdaniem ciekawość motywuje nas do odkrywania, działania i usprawniania naszego życia.
  • rozwój- w rozumieniu zarówno zawodowym jak i prywatnym. Sporo czasu poświęcam na uczestnictwo w różnych warsztatach, słuchaniu podcastów (najczęściej w samochodzie) i obserwowaniu otoczenia.
  • kreatywność- to paliwo, które mnie napędza do działania. Staram się by każdy projekt uatrakcyjnić o nieszablonowość i pomysłowość. W pracy lubię stosować techniki wspierające kreatywne myślenie a problemy analizować od nieoczywistych stron.

Doświadczenie zawodowe

Od piętnastu lat pracuję w obszarze HR na różnych stanowiskach, od specjalistycznych po menadżerskie, głównie w branży produkcyjnej (automotive) w strukturach międzynarodowych. Zajmowałem/Zajmuję się opracowywaniem polityki personalnej, rekrutacją, onboardingiem, rozwojem, ścieżkami karier, ocenami pracowniczymi jak również kształtowaniem polityki płacowej i opracowywaniem procesów i procedur HR.
Jako trener, prowadzę warsztaty wspierające pracę zespołową, szkolenia z zakresu HR oraz dla trenerów wewnętrznych.
Jako facylitator przygotowuję i prowadzę spotkania nastawione na usprawnianie procesów, wdrażanie systemów oraz rozwiązywanie problemów. Najczęściej są to tematy związane z poprawą komunikacji w organizacji czy usprawnieniem współpracy między działami.
W pracy stawiam na „biznesowość”, kreatywności oraz dobrą zabawę. Dzięki temu możemy wspólnie realizować projekty unikalne, uszyte na miarę, jednocześnie spędzając czas z uśmiechem na twarzy.